Október 4-én, az Állatok világnapján Vida Raul, az Empátia Sztori vezetője tartott előadást a Dabason működő Érdi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégiumban. Előadásunkon közel 170 fő vett részt, ami a korábbi évekhez képest jelentős növekedésnek számít, hiszen tavaly ugyanekkor még csak 70-80 fős diákcsoport hallgatta Raul előadásait az állatok jogainak fontosságáról.
A nagy érdeklődés arra utalhat, hogy az állatvédelem és a veganizmus iránti tudatosság egyre inkább növekszik a fiatalok körében, valamint az iskola, és az ott dolgozó pedagógusok kiemelkedő tudatosságát is mutatja, hogy teret engednek az új, innovatív gondolatoknak, mint a veganizmus.
Raul előadásában kiemelte, hogy az állatok iránti empátiánknak nemcsak a háziállatokra kellene kiterjednie, amikor állatvédelemről beszélünk, hanem a haszonállatoknak nevezett érző élőlényeket is meg kellene óvnunk. Rámutatott, hogy a társadalom kettős mércéje megmagyarázhatatlan, hiszen míg a háziállatokat szeretjük és védjük, a haszonállatokat tömegesen bántalmazzuk és kihasználjuk.
Az előadás során Raul – az Empátia Sztori missziójával összhangban – a veganizmus mellett érvelt, amely a legkevesebb szenvedést okozza az állatoknak és a bolygónknak. Külön hangsúlyt fektetett arra, hogy az állatok világnapjának valódi jelentősége abban rejlik, ha az emberek keresik a megoldást arra, hogyan tudnak kevesebb szenvedést okozni életük során.
Az Empátia Sztori büszkén fogadta a hírt, miszerint Gálné Rudas Anita igazgatóhelyettes a tavalyi előadásunk után életmódváltásba kezdett, és elhagyta étrendjéből a húsokat, ezzel is etikus és követendő példát mutatva a diákoknak és saját környezetének.
Mindig jó érzés ilyen inspiráló visszajelzéseket kapni diákoktól és pedagógusoktól, amiben leírják, hogy az előadásunk hatására cselekedni kezdett és lépéseket tett az állatok és a bolygó megóvásának érdekében. Ez a mi célunk: békés és befogadó módon terjeszteni az együttérzést, és valódi cselekvésre ösztönözni a nyitott közönséget.
– foglalta össze Vida Raul, szervezetünk vezetője.
Fotók: Margitay Klára